Fiyat Listesi

FİYAT LİSTESİ

Test Sürüşü

TEST SÜRÜŞÜ

Kredi Hesapla

KREDİ HESAPLA

Servis Randevusu

SERVİS RANDEVUSU

Araç Değeri Öğren

ARACININ DEĞERİNİ ÖĞREN

Fiat: Garanti

GARANTİ SÜRESİ VE KAPSAMI


GARANTİ SÜRESİ 

Genel Garanti

Binek araçlarımızın (Egea model hariç) yasal garantisini  takip eden 3. Yıl ya da 150.000 Km (Hangisi önce biterse) akü ve tekerlek lastikleri haricindeki diğer tüm mekanik aksamı garanti belgesinde sayılan şartlar dahilinde üretim hatalarına karşı TOFAŞ’ ın garantisi altındadır.

Boya Garantisi

Üretimden kaynaklanan boya hatalarına karşı teslim edildiği tarihten itibaren 3 yıl (sınırsız kilometre) boyunca boya garantisi verilmektedir. 

Pas Garantisi                     

Karoserinin yapısal elemanları, aracın teslim edildiği tarihten itibaren 8 yıl (sınırsız kilometre) boyunca TOFAŞ’ ın garantisi altındadır.

 

 EGEA ONARIM GÜVENCESİ 

Egea model araçlar TOFAŞ ve/veya Bayi’den satın alınmış olmak ve aşağıdaki şartlara uygun olmak koşuluyla, 3 yıl 60.000 km yasal garanti süresini takip eden 4. ve/veya 5. yıl veya toplam 100.000 km kullanım boyunca (hangisi önce dolarsa) onarım güvencesi kapsamındadır.

 

Onarım Güvencesi kapsamı, aracın müşteriye teslim edildiği tarihten başlayarak kesintisiz olarak, kullanma kılavuzunda belirtilen tüm periyodik bakımlarının ve onarım işlemlerinin eksiksiz olarak yapılmış olması koşuluyla verilecektir. Minimum bakım aralığı, kullanıcı el kitabında belirtilen aralıktır.

 

GARANTİ KAPSAMI 

FIAT yetkili servisinde yapılan kontrollerden sonra üretim hatası nedeniyle kusurlu olan parçaların;  

·         Onarılması veya değiştirilmesi.

·         Değiştirme veya onarım için gerekli işçilik.

·         Garanti kapsamında onarım işlemini gerçekleştirmek için gerekli sarf malzemelerin tedarikini kapsamaktadır.

 

Akü garanti süresi 2 Yıl süreli, tekerlek lastiklerinin garanti süresi ise 2 yıl veya 1,6mm diş derinliği (hangisi önce dolarsa) ile sınırlıdır. 

 

Garanti kapsamına girmeyen durumlar
- Herhangi bir sarf malzemesi ve değişim işçilik saat ücreti (benzin, yağ, filtreler, cam silecek süpürgesi vb.),

- Hatalı veya kirli yakıt kullanımından doğabilecek motor, enjektör ve yakıt sistemi arızaları,

- Hatalı veya kirli yağ, antifiriz, hidrolik vb. kullanılmasından doğabilecek arızalar, kullanıcı el kitabında belirtilen yapılması gerekli olan periyodik bakım işlemlerindeki sarf malzemeleri, işçilikler, kontroller ve ayarlar, kullanmakla tükenen ve/veya kullanılmasa dahi belirli bir süre sonunda değişimi gereken malzeme ve parçalar garanti kapsamında değerlendirilmez (kapı ayarı, ön düzen ayarı, tekerlek lastikleri balans ayarı vb.),

- Kullanım koşullarına bağlı olarak eskiyen, aşınan, yıpranan veya ömrünü tamamlayan; tekerlek lastikleri, debriyaj baskı ve balatası, amortisörler, fren balataları ve diskleri, kayışlar, rotbaşı-rotil, salıncak burcu, rulmanlar vb. parçaların yenileri ile değişim ve onarım işlemleri (İlgili parçalarda, üretim hatalarından kaynaklanacak arızalar garanti kapsamında değerlendirilir),

- Kullanım koşullarına bağlı olarak aşınan, eskiyen, yıpranan veya ömrünü tamamlayan bujiler, ampuller, sigortalar vb. gibi ömürlü malzemeler ile aracın hareketli bölgelerindeki fitil ve plastikler (İlgili parçalarda, üretim hatalarından kaynaklanacak arızalar garanti kapsamında değerlendirilir),

- Kaza ve hatalı kullanım sonucu meydana gelecek her türlü bakım ve onarım işlemleri,

- Garanti kapsamındaki bakım ve onarımların FIAT orijinal parçalar ile yapılmaması. Herhangi bir dış tesir ile boya ve kaporta üzerinde ve yüzeysel olarak koruyucu kısımlarda meydana gelen zararlar; çizik, çatlak, soyulma, matlaşma, kimyasal maddelerin etkileri,

- Aracın spesifikasyonlarına uygun olmayan ve/veya FIAT tarafından tavsiye edilmeyen aksesuarlardan kaynaklanan arızalar,

-Aracın kilometre saati bağlantılarına müdahale edilmesi veya kilometre saatinde yapılmış herhangi bir değişiklik.


UZATILMIŞ GARANTİUzatılmış Garanti hizmeti ile ister yeni satın aldığınız, ister kullanmakta olduğunuz aracınızın garantisini çok cazip fiyatlar ile uzatıyoruz. Ayrıca uzatılmış garanti süresi boyunca acil yol yardım hizmetlerini ücretsiz olarak sunuyoruz.

 

Uzatılmış garanti aracınızın garantisinin devamı niteliğinde olup mekanik ve elektrik aksamını garanti altına almaktadır. Bu sayede ilerleyen dönemlerde aracınızda ürün veya üretim kaynaklı herhangi bir olumsuzluk yaşamanız durumunda kapsam dahilinde FIAT garantisi ile ücretsiz olarak giderilir.

 

Aracınızın garantisini uzatmak için iki farklı seçeneğimiz bulunmaktadır;

Yıl uzatma satış seçeneklerimiz;

+1 yıl uzatma seçeneği ile aracınızın garantisini 4.yıl veya 5. Yıl 150.000 KM’ ye kadar uzatabilirsiniz.

+2 yıl garanti uzatma seçeneği ile aracınızın garantisini 5. Yıl 150.000 KM’ ye kadar uzatabilirsiniz.

Kilometre uzatma seçeneklerimiz;

+50.000 KM garanti uzatma seçeneğimiz ile;

Egea modeli için; aracınızın garantisini 5. Yıl 150.000 KM’ye kadar uzatabilirsiniz.

Diğer modellerimiz için; aracınızın garantisini 3. Yıl 200.000 KM’ye kadar uzatabilirsiniz.

Uzatılmış garanti hizmetini satın almak için; FIAT yetkili servisleri veya 444 22 55 FIAT Müşteri İlgi Merkezi ile irtibata geçebilirsiniz. Ayrıca FIAT Yol Arkadaşım uygulamasını ücretsiz olarak cep telefonunuza indirerek uygulama üzerinde yer alan online mağaza üzerinden satın alabilirsiniz.

Uzatılmış garanti süresi satın alınan yıl ya da kilometre hangisi önce dolarsa sona erer. 5. Yıl garanti uzatma seçeneği 4. Yıl uzatılmış garantisi mevcut araçlar için geçerlidir. Egea model araçlarda sadece KM uzatma seçeneği bulunmaktadır. Uzatılmış garanti Ducato, Scudo, Freemont, Fullback modelleri haricinde, garanti süresi yıl/km limitleri içerisinde ve orjinallik puanı yeterli olan araçlara satılabilmektedir. Hizmet kapsamı ve detaylı bilgiler için FIAT yetkili servislerine ulaşabilir ya da 444 22 55 FIAT Müşteri İlgi Merkezi ile irtibata geçebilirsiniz.


KONTROLLÜ UZATILMIŞ GARANTİ


Kontrollü Uzatılmış Garanti hizmeti ile garantisi sona eren aracınızı 1 yıl/30.000 km daha FIAT güvencesiyle kullanmaya devam edebilirsiniz. Ayrıca bu süre zarfında acil yol yardım hizmetlerini ücretsiz olarak sunuyoruz.


Kontrollü uzatılmış garanti aracınızın motor, vites kutusu, direksiyon sistemi ve üniteleri (Body Computer, ECU Motor Kontrol Ünitesi, AirBag Ünitesi, ABS Ünitesi, Elektrikli Direksiyon Ünitesi, Klima Ünitesi, Gösterge Ünitesi, MTA Vites Kutusu Ünitesi ve araçta bulunan benzeri elektronik kontrol üniteleri) 1yıl/30.000 km boyunca garanti altına almaktadır. Bu sayede ilerleyen dönemlerde aracınızda ilgili parçalarda ürün veya üretim kaynaklı bir olumsuzluk yaşamanız durumunda FIAT garantisi ile ücretsiz olarak giderilir.


Kontrollü uzatılmış garanti hizmetini satın almak için; FIAT yetkili servisleri ile irtibata geçebilirsiniz.


Kontrollü uzatılmış garanti 1 yıl ya da 30.000 kilometre hangisi önce dolarsa sona erer. Kontrollü uzatılmış  garanti satışı öncesi aracın kontrol formuna göre kontrolleri yapılır. Bir arıza tespit edilmesi halinde arızaların onarımı müşteri ödemeli olarak gerçekleştirilir. Ducato, Scudo, Freemont, Fullback modelleri haricinde, garanti süresi dolmuş araçlara satılabilmektedir.  Garantinin geçerliliği için FIAT tarafından belirlenen periyotlarda aracınızı FIAT Yetkili Servislerine bakıma götürmelisiniz.